Czym jest Voicebot?

Jego zadaniem jest asystowanie w prostych, powtarzalnych zadaniach, niewymagających specjalistycznej wiedzy ani kreatywności.

Dzięki botom głosowym pracownicy call center nie muszą spędzać całego dnia na zadawaniu i odpowiadaniu na te same pytania. Zostaną skierowani do bardziej wymagającej pracy, gdzie mogą znacząco pomóc klientom Twojej firmy w niekonwencjonalnych sytuacjach lub gdy potrzeba wsparcia w nowym obszarze Twoich usług.

Innym przykładem może być możliwość odciążenia recepcjonistów lub asystentów z udziału w niektórych rodzajach połączeń, ponieważ może zastąpić ich Voicebot. Recepcjonista lub asystent mogą wtedy skupić się na innych, bardziej wartościowych zadaniach.

Przykładem powtarzającego się, wzorcowego połączenia może być:

  • umówienie spotkania

  • odwołanie spotkania

  • potwierdzenie spotkania

  • przypominające połączenie o zadłużeniu / oprocentowaniu / terminie spłaty kredytu

  • udostępnianie menu tematów rozmów

  • zbieranie danych osobowych dzwoniących

  • przeprowadzanie ankiet

Dużą zaletą Voicebotów jest to, że mogą wykonywać wiele jednoczesnych połączeń dziennie.

Grzecznie powtórzą swoje pytanie, jeśli rozmówca będzie próbował uniknąć odpowiedzi na dany temat. Nigdy nie podniosą głosu ani nie stracą cierpliwości podczas rozmowy z rozzłoszczonym klientem. Nigdy nie będą mieli problemów osobistych ani gorszego dnia, które mogłyby wpłynąć na sposób, w jaki radzą sobie z klientami.

Ponieważ Voiceboty nie są ludźmi, zawsze są w stanie obsłużyć każdą rozmowę. To fantastyczni asystenci, którzy potrafią przejść przez powtarzalną część rozmowy, a gdy wydarzy się coś nieoczekiwanego, mogą połączyć klienta z ludzkim asystentem call center.

Mogą zastąpić system IVR (Interactive Voice Response) lub IVR może przekierować klienta do Voicebota na jednym z jego poziomów.

Last updated