Jak rozbudować Scenariusz Przebiegu Konwersacji?

Jeśli przeczytałeś rozdział o bloku Potwierdź, zauważysz, że ten blok ma domyślnie trzy porty wyjściowe - tak, nie i fail Oznacza to, że możemy rozbudować naszą rozmowę. W zależności od odpowiedzi klienta, Voicebot zareaguje inaczej.

Należy podać dalszy scenariusz (kolejne bloki) dla przypadków, gdy klient odpowie: „Tak” lub „Nie”. Należy również zadbać o przypadek niepowodzenia – gdy Voicebot nie zrozumie odpowiedzi lub będzie ona inna niż „Tak” lub „Nie”.

Zacznijmy od przypadku niepowodzenia

Jeśli Voicebot nie będzie miał pewności, czy rozmawia z właściwą osobą, połączy się z ludzkim asystentem. (Oczywiście w naszym trybie demo nasz Voicebot tylko nas o tym poinformuje, ale nie połączy się z nikim. Tak stałoby się w prawdziwym scenariuszu).

Tym razem wybierz blok Powiedz. Połącz port wyjściowy fail od bloku Potwierdź do bloku Powiedz. Ten blok umożliwia Voicebotowi wypowiedzenie dowolnej frazy.

Jest tylko jedna opcja do ustawienia: Tekst do wypowiedzenia

Napisz: „Przepraszam. Nie zrozumiałem. Pozwól, że połączę cię z naszym konsultantem”.

W rzeczywistości dodalibyśmy po nim blok Własny JS, aby połączyć Cię z asystentem

Możemy zrobić podobną konfigurację dla odpowiedzi „Nie”. Jeśli Voicebot zadzwoni do niewłaściwej osoby, powinien grzecznie przeprosić i rozłączyć się. Dlatego dodaj blok Powiedz i napisz odpowiednią wiadomość w polu Tekst do wywiedzenia.

Prawdziwa praca zacznie się od odpowiedzi „Tak”, bo wtedy musimy potwierdzić termin wizyty.

Last updated