Jak Voiceboty rozumieją ludzi i poprawnie reagują na zapytania?

Voiceboty to bardzo zaawansowane rozwiązania informatyczne oparte na wyspecjalizowanych modułach, które wykonują miliony obliczeń symulujących prawdziwą ludzką rozmowę.

Pozwól, że zabierzemy Cię do wnętrza „czarnej skrzynki” Voicebota, abyś mógł sobie wyobrazić, co się tam naprawdę dzieje.

Twój klient rozpoczyna rozmowę przez telefon. W tym momencie uruchamiany jest moduł o nazwie Automated Speech Recognition (ASR). Cokolwiek powiedział Twój klient, jest przepisywane na tekst. Natural Language Processing (NLP) analizuje tekst. Na tej podstawie można znaleźć słowa kluczowe i zrozumieć intencje klienta.

Następnie, w zależności od odpowiedzi klienta, Voicebot opracowuje odpowiedni zestaw bloków należących do Scenariusza Przebiegu Konwersacji. Innymi słowy, jeśli nasz system zrozumiał, co powiedział klient, to Voicebot powinien zareagować poprawnie. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy projektant Voicebot stworzył odpowiedni Scenariusz Przebiegu Konwersacji. Sposób konfiguracji takiego scenariusza konwersacji zostanie omówiony w dalszej części.

Last updated